1. ÜLEVAADE. Millest räägib tekst? Kes on autor, kellele kirjutati, millised olid probleemid, milline on kirjanduslik žanr, millised on võtmesõnad, ajalooline taust.
Esitatakse 6 küsimust: kes, mis, kus, millal, kuidas, miks? Töö tekstiga, eksegees.
2. ARUSAAMINE (mõistmine, tõlgendamine). Mida see tekst tähendab? Leiame tolle ajastu tähenduse teksti kaasaegsetele, järgides teksti autoti mõtet. Hermeneutika.
3. RAKENDUS. Mida see tekst tähendab minule tänasel päeval, ehk mida mina pean tegema selle teksti valgusel? Kuidas pean oma elu jätkama? Muutunud elu.
Kõigest sellest saate juba ise lugeda teooriaõpikus: “Tahan tunda Jumala Sõna”.
Oleme induktiivmeetodil piibliõpet vedanud Raplamaal 7,5 aastat. See töötab elus! Töövihikud on üles ehitatud selliselt, et igal päeval iga grupiliige töötab kodus 1 tund. Ühel korral nädalas koguneb grupp, et ühiselt läbida iseseisvalt õpitu piibliõpetaja juhendamisel. Töövihikud on jaotatud 3-22 nädalaks. Seega saab käivitada grupitöö 1-6-ks kuuks. Iga õppija vajab isiklikku töövihikut ja (soovitavalt) ka teooriaõpikut. Grupijuht vajab metoodilist ettevalmistust!
Leia sõpru, naabreid, töökaaslasi, keda saad Sõna õppimise kaudu juhatada Sõna autorini! Moodusta piibliõppe gruppe oma koguduses, kodus, töökohal, koolis, et süveneks Jumala Sõna tundmine! Kasuta võimalust muuta oma perekonna, koguduse ja ühiskonna elu! Ela ise ja õpeta teisi elama Sõnas – ”õpetades neid pidama kõike…” (Mt 28:20).
Jumala abiga on plaanis avada ka eestikeelsena Induktiivne Piibliõppe Instituut (venekeelne avati Narvas 2005 a), valmistamaks ette töötegijaid kohalike koguduste tarvis, abilisteks pastorile piibliõppegruppide rajamisel ja neis õpetamisel.